Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/dc36hogmo8ua/public_html/dokuzadabirdeniz.com/wp-includes/wp-db.php on line 1653
Ali Mert Son Olsun! – Deniz, Ada, Özgürlük

Ali Mert Son Olsun!

 

14.08.2013

ALİ MERT SON OLSUN!

Heybeliada’da Hastane, Sağlık Merkezi ve 24 Saat Acil İlk Yardım Hizmeti İstiyoruz!

Halkın yaşama ve sağlık hizmetine erişim hakkını görmezden gelen uygulamaların son halkası Heybeliada’da yaşanıyor. Bildiğiniz gibi bugün Heybeliada’da sırf birileri daha çok para kazansın diye, “fazla masraf oluyor” diye kapatılan, sahip olduğu arazi ve kıyı şeridi otel ve yat limanı yapılmak üzere hazırlanan bir hastanemiz var.

Yeterli mali kriterleri karşılayamadığı için yarı kapalı durumda bırakılan, sürekli doktoru değişen bir Aile Sağlık Merkezi’miz var.

Masraflı olduğu için içinde doktor ya da ilk yardım teknisyeni bulundurulmayan, sadece bir şoförden ibaret olan bir 112 Acil Servis ambulansımız var.

 Sevgili Heybeliadalılar, diğer adalardan ve İstanbul’dan bizimle birlikte olmak için bugün burada olan arkadaşlarımız..

Bütün bunları yanyana koyduğumuzda görüyoruz ki,

Kış aylarında binlerce insanın yaşadığı, yaz aylarında onbinlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Heybeliada’da bir HASTANE YOK!

Çocukların, gençlerin, kadınların yeterli hizmet alabileceği bir AİLE SAĞLIK MERKEZİ YOK!

Sık sık yaralanmaların, yol ve deniz kazalarının yaşandığı Heybeliada’da 24 Saat hizmet veren bir İLK YARDIM MERKEZİ YOK!

Ayladır yürüttüğümüz imza kampanyalarına, imzaladığımız dilekçelere, hükümet kurumlarıyla, İl Sağlık Müdürlüğü’yle ve Belediye’yle yaptığımız görüşmelere YANIT VEREN YOK!

 

Arkadaşlar,

Son olarak Heybeliadalı arkadaşımız Ali Mert Baltacı 11 Ağustos gecesi bir kaza geçirdi, adamızda onu götürebileceğimiz hiç bir hastane yoktu. 112 Deniz Ambulansını aradık, mazotu yokmuş götüremedi. Polisten rica ettik, arkadaşımızı hiç olmazsa adadaki askeriyenin yetersiz revirine götürelim dedik, araba kan olur götüremeyiz denildi! Güçlükle ulaştığımız revirde yapılan gecikmiş ilk müdahale sonrasında büyük kan kaybı yaşayan arkadaşımızı İstanbula götürene kadar saatler geçti. Arkadaşımızın defalarca kalbi durdu, yeniden hayata döndü, saatler süren ameliyatlarla yaşama tutunmaya çalıştı.

 

Bugün henüz 22 yaşındaki Ali Mert Baltacı, ardarda gelen ihmaller, geç ve yetersiz müdahale süreci nedeniyle tek kolunu kaybetme tehlikesi yaşıyor, hayati tehlikesi devam ediyor. Tüm sorumlular, yetkililer suçu birbirinin üzerine atmaya çalışıyor…

Biz Heybeliadalılar olarak bugün arkadaşımız Ali Mert hastanede hayatta kalma mücadelesi verirken, burada Ali Mert için, Diren Ali Mert Baltacı demek için toplandık.

Ali Mert son olsun, adamıza bir hastane, donanımlı bir sağlık merkezi ve 24 saat acil ilk yardım hizmeti istiyoruz demek için yanyana geldik.

Heybeliada Forumu olarak en temel Anayasal hakkımız olan ücretsiz sağlık hakkımızın karşılanması için tüm yetkilileri, Sağlık Bakanlığı’nı, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nü, Sağlık Grup Başkanlığı’nı, Adalar Belediyesi’ni ve tüm kamu kurumlarını, sorumluluğu birbirine atmaktan vazgeçmeye, görevlerini yerine getirmeye çağırıyor, taleplerimiz için mücadeleyi sürdüreceğimizi bir kez daha açıklıyoruz.

Buradan bir kez daha yetkililere sesleniyoruz!

Heybeliada’ya kar, zarar hesabı gütmeyen bir anlayışla kurulacak bir hastane ve donanımlı bir Aile Sağlık Merkezi,

24 Saat Hizmet veren bir Acil İlk Yardım Merkezi İstiyoruz!

Ali Mert Son Olsun, Sağlık Hizmeti İstiyoruz!

 

HEYBELİADA FORUMU / 14.08.2013-Heybeliada

 

 

 

16.08.2013

BASINA VE KAMUOYUNA

 

ALİ MERT SON OLSUN!

Heybeliada’da Hastane, Sağlık Merkezi ve 24 Saat Acil İlk Yardım Hizmeti İstiyoruz!

 

Halkın yaşama ve sağlık hizmetine erişim hakkını görmezden gelen uygulamaların son halkası Heybeliada’da yaşanıyor.

Bildiğiniz gibi,

Kış aylarında binlerce insanın yaşadığı, yaz aylarında onbinlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Heybeliada’da bir HASTANE YOK!

Çocukların, gençlerin, kadınların yeterli hizmet alabileceği donanımlı bir AİLE SAĞLIK MERKEZİ YOK!

Sık sık yaralanmaların, yol ve deniz kazalarının yaşandığı Heybeliada’da 24 Saat hizmet veren bir İLK YARDIM HİZMETİ YOK!

Ayladır yürüttüğümüz imza kampanyalarına, imzaladığımız dilekçelere, hükümet kurumlarıyla ve İl Sağlık Müdürlüğü’yle yaptığımız görüşmelere YANIT VEREN YOK!

 

Bugün bir kez daha Adalar Sağlık Grup Başkanlığı aracığıyla Sağlık Bakanlığına ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne taleplerimizi iletmek ve dilekçelerimizi vermek üzere toplandık.

 

Arkadaşlar,

Son olarak Heybeliadalı arkadaşımız Ali Mert Baltacı 11 Ağustos gecesi bir kaza geçirdi. Adamızda hiç bir hastaneye, acil müdahale hizmeti veren bir kuruma ya da deniz ambulansına erişemedik. Deniz ambulansını aradık, mazotu yokmuş götüremedi. Polisten rica ettik, arkadaşımızı hiç olmazsa adadaki askeriyenin yetersiz revirine götürelim dedik, araba kan olur götüremeyiz denildi! Güçlükle ulaştığımız revirde yapılan gecikmiş ilk müdahale sonrasında büyük kan kaybı yaşayan arkadaşımızı İstanbul’a götürene kadar saatler geçti. Arkadaşımızın defalarca kalbi durdu, yeniden hayata döndü, saatler süren ameliyatlarla yaşama tutunmaya çalıştı.

 

Bugün henüz 22 yaşındaki Ali Mert Baltacı, ardarda gelen ihmaller, geç ve yetersiz müdahale süreci nedeniyle tek kolunu kaybetme tehlikesi yaşıyor, hayati tehlikesi devam ediyor.

 

Biz Heybeliadalılar olarak bugün arkadaşımız Ali Mert hastanede hayatta kalma mücadelesi verirken, burada Ali Mert için, Diren Ali Mert Baltacı demek için ve taleplerimizi bir kez daha iletmek için toplandık!

 

Ali Mert son olsun, adamıza bir hastane, donanımlı bir sağlık merkezi ve 24 saat acil ilk yardım hizmeti istiyoruz demek için yanyana geldik.

 

Buradan bir kez daha yetkililere sesleniyoruz!

 

– Haftada 7 gün 24 saat acil sağlık hizmeti verecek ve hastayı ihtiyacı olan hizmet birimine ulaştıracak, ücretsiz ve hızlı erişilebilir gezici ve sabit sağlık birimleri istiyoruz.

 

– Haftada 7 gün 24 saat hizmet alabileceğimiz vardiyalı, ücretsiz başta doktor, hemşire ve Acil Tıp Teknisyeni olmak üzere sağlık personeli istiyoruz.

 

 

Sağlık Haktır Satılamaz!

Ali Mert Son Olsun, Sağlık Hizmeti İstiyoruz!

 

HEYBELİADA FORUMU

16.08.2013

 

About 9ada1deniz

Check Also

Adanın Delinimetleri – II

Portreler Tuba Nur Bakaçhan   Bazen şey olur… birini sadece bir yerde görüyorsanız onu sadece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir