Vapurlar Evimiz, Ulaşım Hakkımız!

“Adalılar Ulaşım Hakkını İstiyor” Kampanyası

Vapurlar Evimiz, Ulaşım Hakkımız! Sürekli ve Adil Ulaşım Hakkımızı İstiyoruz!

ULAŞIM HAKTIR, ULAŞIM HAKKIMIZI İSTİYORUZ!

Adalar ne üvey evlât, ne ekâbir mekânı, ne tatil köyü, ne de açık hapishanedir ! Adalarımız İstanbul’un sözde “göz bebeği”, ama gözümüzün içine baka baka Adalılara üveyevlât, sürgün ya da milyoner muamelesi yapılıyor. Adalarda yaşayanlar olarak, yıllardır en pahalı ulaşım ücretlerine maruz bırakılıyoruz. Tüm İstanbullular’a tanınan standart ulaşım ücretleri, indirimleri, abonelikleri bize uygun görülmüyor!Adalar halkı olarak tek ilçenin sakinleriyiz, ama bir adadan diğerine geçerken bile İstanbul içi ücretin iki katını ödemek zorundayız.

Adalara kaçak iskeleler, kaçak binalar dikenler Adalar’ın arasında deniz olduğundan, Adalar’da yaz-kış insanların yaşadığından, okuduğundan, işe gidip geldiğinden habersiz görünüyor. Adalılar olarak keyfî düzenlenen, kåar güdüsüyle hazırlanan, halkı motor kullanımına yönlendiren tarifelere mahkum ediliyoruz. Yazın vapurlarda taşkın turist kalabalıklarıyla canımız burnumuzda giderken, kışın düşe devrile can güvenliği olmayan motorlara tıkılıyoruz. Motorlara inip binerken, yolculuk ederken can güvenliğimiz bulunmuyor, insan sağlığına zararlı ses seviyesine maruz kalarak yolculuğa zorlanıyoruz. “Yeterli yolcu yok, zarar edilir” bahanesiyle, temel ulaşım hakkımızdan mahrum bırakılıyoruz. Adalar ne üvey evlât, ne ekâbir mekânı, ne tatil köyü, ne de açık hapishanedir ! Adalar, günden güne “mahrumiyet” bölgesine dönüştürülerek cezalandırılıyor. Adalarımızı çalmaya hazırlanıyorlar! Adalılar adalarından kaçmaya zorlanıyor. Bu cezayı çekmeyeceğiz, kaçmayacağız, gitmeyeceğiz! Adalar bizim yurdumuz, vapurlar bizim evimiz.

Biz tatilde değiliz, Ada’da yaşıyoruz!

Yaz-Kış, Gece-Gündüz, Sürekli ve Adil Ulaşım Hakkımızı İstiyoruz!

 

İSTİYORUZ!

• Tarifeler hazırlanırken Adalılara danışılsın istiyoruz! Uzun sefer aralıkları son bulsun şehir hatlarının Bostancı ve Kadıköy seferleri geçmişte olduğu gibi arttırılsın.

• Tüm diğer İstanbullularla aynı ücret tarifelerini, aynı abonman kartlarını, aynı indirimleri istiyoruz.

• Kabataş, Bostancı, Kadıköy, Kartal tüm araçlarda tüm İstanbullular ve Adalılar için indirim ve abonman kartlarının (Akbil, İstanbulkart vb.) geçerli olmasını, adalara Akbil makinaları koyulmasını istiyoruz.

• Birkaç yıl önce sahip olduğumuz kayıt kuyut olmadan adalararası ücretsiz ulaşım hakkını yeniden istiyoruz.

• Gece mahpusluğumuz bitsin! Gece 24:00’ten sonra da vapurlar istiyoruz !

• Yaz- Kış can güvenliği içinde yolculuk etmek istiyoruz. Motor ve vapurlarda can güvenliğine yönelik tüm önlemler uluslararası standartlarda alınsın, motorlarda güvenlik, sağlık ve gürültü denetimleri yapılsın.

• Vapur ve motorlarda yaşlı, engelli ve çocuklar için de özel düzenleme ve kolaylıkların gerçekleştirilmesini istiyoruz.

Vapurlar Evimiz, Ulaşım Hakkımız! Sürekli ve Adil Ulaşım Hakkımızı İstiyoruz! ULAŞIM HAKTIR, ULAŞIM HAKKIMIZI İSTİYORUZ!

 

   

 

Bryw2uVCQAAXzLv.jpg-large

 

 

        

 

About 9ada1deniz

Check Also

Üzgünüz, öfkeliyiz, artık yeter!

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayındaki yangının ardından Heybeliadamız bugün bir kez daha yandı! Alınan önlemlere, orman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ADALAR BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK ENVANTER ÇALIŞMASI