Duyuru…

Bu daha başlangıç mücadeleye devam!

Adalar Savunması’nın Yassıada “hafıza mekanı” olsun, öbürü” bellek mekanı”, beriki müze, diğeri kongre ve sergi adası olsun, karşı kayalıklar demokrasi, şu kıyılar teokrasi, arkadaki kuş yuvaları sempati, balık yuvaları da Mahmut olsun türünden girişim, proje, kampanya, kurum, konsey, STK, yaşlı, genç, sivil, asker ve bireylerle ilgisi, ilişkisi, bağıntısı, rabıtası yoktur!

“Adalar öyle dönüşmesin, böyle dönüşsün” diyen, yaşamın kendisini değil, donmuş yaşam taklidlerini müze, hafıza mekanı gibi öneriler halinde ortalığa salarak itibar peşinde koşan, hükümetin siyasi ve ticari rant oyunlarına zemin hazırlayan tüm tutumlara karşı Yaşamı Savunmaya, Adaları Savunmaya Devam Edeceğiz!

Biz yaşamı savunuyoruz! Yassıada ve Sivriada kuşun, balığın, karidesin, ağacın, tavşanın yuvası; binlerce yıllık tarihimizin hatırası, Adalıların, denizcilerin, balıkçıların yaşam kaynağıdır…

Yassıada’ya döktüğünüz betonlar, demokrasi yalanlarınızla ve projelerinizle, sahte öneri ve projelerinizle birlikte yıkılıp gidecek! Bu daha başlangıç mücadeleye devam!

Deniz, Orman, Özgürlük, Bırak Issız Kalsın!

1615331622044825

 

About 9ada1deniz

Check Also

Yassıada’da açılışı yapılan demokrasi ve özgürlük adası değil, bir doğa, tarih ve hukuk katliamı anıtıdır!

Bugün Yassıada’da açılışı yapılan yer bir “özgürlük ve demokrasi adası” değil bir doğa, tarih ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir